GRM22NFS1482 - 22mm Factory Tune Spring Set - GROM Nascar
SKU GRM22NFS1482
Price
Hot Racing Ovel spec factory rate shock springs for Arrma - GROM 1/12 Nascar
FEATURES:
- Spring steel construction
YOU WILL RECEIVE:
- Two (2) Pink springs 11lb/in
- Two (2) Gold springs 10lb/in
- Two (2) Chrome springs 9lb/in
- Two (2) Black springs 8lb/in
- Two (2) Orange springs 7lb/in
REQUIREMENTS:
- Installation
SPECIFICATIONS:
- Free length: 22mm
- Inner diameter: 11.2mm
- Wire diameter: 1.1mm 1.0mm 1.2mm