ATF90PR148 - Progressive Rate Rear Spring Set 1:10 Arrma 4X4 3S
SKU ATF90PR148
Price
FEATURES:
- Spring steel construction
YOU WILL RECEIVE:
- Two (2) soft chrome springs
- Two (2) medium black springs
- Two (2) firm Gold springs
REQUIREMENTS:
- Installation
SPECIFICATIONS:
- Free length: 90mm
- Inner diameter: 16.5mm
- Wire diameter: 1.4mm (soft chrome), 1.5mm (med black), 1.6mm (firm Gold)