AMN75DP01 - Aluminum Damper Shock 75MM (2) fits Arrma Mini Kraton REAR
SKU AMN75DP01
Price
This is a pair of Hot Racing optional hop-up 71mm aluminum shock absorbers (rear).
FEATURES:
- CNC machined aluminum construction
- Aluminum bodies, caps, collars, lower seal cap, shock ends, and spring retainers/cups
- Hardened steel shock shafts
- Threaded shock bodies and collars for simple ride height and preload adjustment
- Rebuildable design
- Bleeder screws for easy shock maintenance
- Pre-assembled shocks to minimize vehicle downtime
YOU WILL RECEIVE:
- Two (2) 75mm pre-assembled shocks