AMN63DP01 - Aluminum Damper Shock 63MM (2) - Mini Kraton
SKU AMN63DP01
Price
Hot Racings pair of optional hop-up 63mm aluminum shocks (front).
FEATURES:
- CNC machined aluminum construction
- Aluminum bodies, caps, collars, lower seal cap, shock ends, and spring retainers/cups
- Hardened steel shock shafts
- Threaded shock bodies and collars for simple ride height and preload adjustment
- Rebuildable design
- Bleeder screws for easy shock maintenance
- Pre-assembled shocks to minimize vehicle downtime (No Shock oil included)
YOU WILL RECEIVE:
- Two (2) 63mm (2.30 inch) pre-assembled shocks